Татарстан гаиләләре фестивале - 2019

2019 елның 17 сентябре, сишәмбе

14 сентябрь көнне Татарстан Республикасы Менделеевск районы ижминводы санаторие территориясендә республика әниләр, матурлык һәм ничкебил гаиләсе фестивале кысаларында күршеләребезнең күркәм бәйрәме үткәрелде. 2019 елда Татарстан гаиләләре фестивале.Сарман районы һәм Җәлил поселогы данын 1 нче балалар бакчасының тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Яһудина Зәкия фәтхулкадыйр кызы, аның гаиләсе һәм укучылары, шулай ук мәдәният сараеның Карамель коллективы, җитәкчесе Адилә садикова яклады.

Конкурс программасында: гаилә бәйрәме өстәле әзерләү, гаилә ризыкларын тәкъдим итү, жюрины һәм барлык теләүчеләрне сыйлау.

Моннан тыш, Яһудиннар командасы чыгышы - сыйныф әнисе - класслы әни темасына театральләштерелгән музыкаль хореографик куелыш!

Чыгышының режиссеры һәм сценарие авторы Леонтьева Инна Игоревна.

Жюри гаилә чыгышын югары бәяләде, фикерләр югары иде. Яһудина гаилә һәм җәмгыять номинациясендә җиңүче булды. Киләсе этап - Казанда финал, алга таба да чыгыш ясарга өметләнәбез.