Зәйдә 12-13 октябрьдә «Наше время - Безнең заман» дип исемләнгән VII эшче яшьләр иҗаты республика телевизион фестиваленең зона этабы узды.

2019 елның 14 октябре, дүшәмбе

Зәйдә 12-13 октябрьдә Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов һәм ЮНЕСКО эшләре буенча Россия Федерациясе комиссиясе эгидасы астында узучы «Наше время - Безнең заман» эшче яшьләр иҗаты республика телевизион фестиваленең зона этабы узды. Безнең район данын фестивальдә НГДУ «Җәлилнефть» Латыпова Равия җитәкчелегендә эшләүче яшьләр коллективы уңышлы чыгыш ясады, «Хореография» номинациясендә икенче урынны яулады. Конкурсантларның номерларын Татарстаннан гына түгел, Мәскәүдән дә компетентлы жюри бәяләде. Алар-Россиянең атказанган артисты, Татарстанның халык уен кораллары дәүләт оркестры солисты Резедә Галимова, «Наше время – Безнен заман» фестиваленең генераль продюсеры Дмитрий Туманов, «сәхнә практикалары үзәге»  мәдәният һәм сәнгатькә ярдәм итү төбәк иҗтимагый оешмасы президенты Владимир Аносов, республиканың атказанган артисты, режиссер-куючы Дмитрий Платонов. Шулай ук Россиянең халык артисты Сергей Безруков җитәкчелегендәге Губерна театры труппасы мөдире Алинә Ивах, «Сдвиг» камера театрының сәнгать җитәкчесе Александр Фельдман, «Болгар» бию театрының сәнгать җитәкчесе Ольга Побужанская, «Дорога из города» бию театры студиясе җитәкчесе Лилия Баһаветдинова да бар иде. Мәртәбәле жюри әгъзалары өчен эстрада номеры режиссурасы яки заманча бию техникасы буенча мастер-класс үткәрелде.

Барлык җиңүчеләр һәм лауреатларга дипломнар һәм бүләкләр тапшырылды. Беренче, икенче, өченче урыннарга ия булучыларга фестивальнең суперфиналына махсус чакыру тапшырылды, ул 13-16 ноябрьдә Казан шәһәренең мәдәни-ял итү комплексында узачак. В.И. Ленин.

Хореография коллективын һәм коллектив җитәкчесе Латыпова Равия фестивальдә уңышлы чыгыш ясаулары белән котлыйбыз!!!