«Ватанны сакларга әзер!» Яшь Армия отрядлары арасында республика ярышларының муниципаль этабы

2019 елның 8 ноябре, җомга

2019 нчы елның 8 нче ноябрендә «Сарман урта гомуми белем бирү мәктәбе» МББУНЕҢ спорт залында һәм «Дулкын» бассейнында Яшь Армия отрядлары арасында «2014-2020 нче елларга яшьләрне патриотик тәрбияләү» подпрограммасын үтәү һәм Совет конструкторы Михаил Калашниковның 100 еллыгын бәйрәм итү уңаеннан «Ватанны сакларга әзер» Бөтенроссия яшь патриотлар слеты кысаларында республика ярышларының муниципаль этабы үткәрелде.

Фестивальгә гомуми җитәкчелекне Башкарма комитетның яшьләр эшләре һәм спорт һәм туризм бүлеге, Башкарма комитетның мәгариф бүлеге, ТР ДОСААФ региональ бүлегенең Сарман җирле оешмасы Советы, Татарстан Республикасының «ЮНАРМИЯ» Бөтенроссия балалар-яшүсмерләр хәрби-патриотик иҗтимагый хәрәкәтенең җирле штабы, «Хезмәткә һәм оборонага әзер» Бөтенроссия физкультура-спорт комплексының тест үзәге (ГТО) башкарды.