июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасында үз эченә алган 87 таратучы станцияләр кергән цифрлы эфир телевизион тапшырулар челтәре булдырылды.

Балачакның иң гүзәл мизгелләре, әлбәттә, җәй белән бәйле. Район үзәгендә балалар өчен бик күп чаралар үткәрелә. 12 июль көнне район мәдәният хезмәткәрләре тарафыннан Үзәк ял паркында "Балачак –бәхет иле" дип исемләнгән күңелле мәдәни чара оештырылды. Төрле күңелле уеннар, биюләр балалар күңеленә бик хуш килде.

2018 елның 29 октябрендә Бөтенроссия Ленин яшьләр комсомол союзы оешуга 100 ел тула. Комсомлның бер гасырлык юбилее уңаеннан китапханәчеләр тарафыннан төрле чаралар үткәрелеп тора.

Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне кысаларында Карашай-Саклау  мәдәният йорты хезмәткәрләре  секретаре Әхмәтшина Г. Д. озак гомер иткэн гаиләләрдә кунакта булдылар

12 июль конне  "Сарман" кинотеатрында "Лэйсэн" балалар бакчасына йоруче нэнилэргэ "Урфин Джюс и его деревянные солдаты" исемле мультфильм курсэтелде.

Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык” көне һәм “Ныклы гаилә” Россия проекты кысаларында бәйрәм узды. Мөхтәрәм гаиләләргә  истәлекле көннәре белән Карашай-Саклау авыл җирлеге башлыгы Хөсниева В.В., ЗАГС җитәкчесе Валишина Г.А.,”Единая Россия” партия җитәкчесе Харисова Г.М.  һәм  Исполком җитәкчесе урынбасары  Сахипова И.Р. исхлас котладылар, иң изге теләкләрен ирештерделәр, истәлекле  бүләкләр  тапшырдылар.

Карашай-Саклау авыл җирлегендә кунакка кайткан балалар исемлеге булдыру макстыннан хуҗалыкларда рейд үткәрелде