май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Балаларның бәйрәмдә театральләштерелгән тамаша геройлары белән берлектә рус, татар телендә шигырьләр сөйләве, җырлавы, килешле итеп вальс әйләнүләре дә һәркемнең күңеленә хуш килде.

Бу нинди матур кичә?
Бу нинди шатлык бүген?
30 майда Сарайлы балалар бакчасында зур бәйрәм бакча белән саубуллашу. Шуклыклары белән безне сагайткан, шат авазлары белән сөендергән, безнең зур ярдәмчеләребез булган балалар бакчада соңгы тапкыр бәйрәмгә җыелдылар.

30 майда Күтәмәле мәктәбенең мәктәпкәчә белем бирү төркемендә "Сау бул, бакча!" дип исемләнгән чыгарылыш бәйрәме үтте. Балалар матур концерт номерлары әзерләгәннәр иде - алар җырладылар, биеделәр. Бәйрәм бик күңелле үтте.

Янгын куркынычсызлыгын кисәтү максатыннан күпкатлы  һәм аерым йортларда яшәүче, галәсендә дүрт балигъ булмаган баласы булган гаиләләргә АПС  монтажлау  акциясе  Сарман районында май урталарыннан ук дәвам итә.

28 май көнне Казан Дәүләт “Әкият” курчак театрында “Укучының мәдәни көндәлеге” республика мәдәни-белем бирү проектының йомгаклау тантанасы узды.