апрель, 2018 ел
сишәмбе

17 апрель конне Боек Жинунен 73 - еллыгы унаеннан Норкэй гомуми урта белем биру мэктэбе укучыларына  "Я, учитель" исемле нэфис фильм курсэтелде.

12 апрель көнне ТР Милли китапханәсендә “Ел китабы - 2016” бәйгесенә йомгак ясалды. Анда язучылар, журналистлар, әдәбият сөючеләр һәм республика китапханәләренең җитәкчеләре катнашты.

2018 елның 17 апрелендә  “Җәлил гимназисендә” әти – әниләр туган  (татар) телдән бердәм республика имтиханы (БДИ) тапшырдылар. Имтихан,  әти – әниләрне  татар теленнән  төп дәүләт имтиханын тапшыру процессы белән таныштыру максатыннан уткәрелә. Әлеге чарада 20 кеше катнашты. Бердәм республика имтиханы өч юнәлештә узды: 1. Татар милләтеннән булмаган кешеләр өчен; 2.Татар телен уртача дәрәҗәдә үзләштерүчеләр өчен. 3. Татар телен камил узләштерүчеләр өчен.

Хэр елдагыча Петровский Завод авыл жирлегендэ урнашкан бюджет оешмалары хезмэткэрлэре экологик омэлэрне беренчелэрдэн булып башлап жибэрделэр.

16 апрель көнне Мортыш-Тамак авыл мәдәният йортында Сарман районы үзешчән сәнгать осталарының “Сандугачлы Сарман сәламе” дип исемләнгән чираттагы концерты булып узды.