апрель, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Түбән Кама территориаль отделы хезмәткәрләре  урынга чыгып "Кулланучылар хокуклары"мәгълүмәти көн үткәрделәр.

Музей  хезмәткәрләре Александровка төп гомуми белем бирү мәктәбендә «Икмәк кадере»  дип аталган интерактив чара уздырдылар.

18 апрель көнне,  Сарман муниципаль районы мәгариф бүлегенең актлар залында  ведомствоара   тәрбия органнары вәкилләре һәм гомум белем бирү мәктәпләре  директорларының  тәрбия – өйрәтү эшләре буенча урынбасарларының  эшлекле очрашуы  булып узды.

Сарман  районы “Шәфкать” халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә 18 апрель  көнне узган өйгә йөреп хезмәт күрсәтү бүлеге хезмәткәрләренең гомуми җыелышында   сыйфатлы итеп хезмәт  күрсәтү буенча аңлату  эшләре алып барылды.

Боек Жинунен 73 - еллыгы унаеннан 19 апрель конне Иске Кэшер мэктэбе укучыларына "Я учитель" исемле нэфис фильм курсэтелде.

Сарман үзәк балалар китапханәсе хезмәткәрләре Сарман гимназиясенең 4нче “Б”, “В” класс укучылары өчен Лев Николаевич Толстойның 190 еллыгы уңаеннан «Я вновь открываю Л. Толстого» дигән кичә үткәрделәр.

18 апрель көнне Александровка авыл мәдәният йортында Сарман районы үзешчән сәнгать осталарының “Сандугачлы Сарман сәламе” дип исемләнгән чираттагы концерты булып узды.

Александровка авыл клубында концерт булды.

Сарман районы «Шәфкать» халыкка социаль хезмәт  күрсәтү үзәгендә һәр җыен саен, сәламәтлекләрен ныгытучы өлкәннәр өчен “80нче еллар хитлары” исемле бию кичәсе уза.

Татарстан Республикасы халыкны хезмэт, эш белэн тээмин иту хэм социаль яклау Министрлыгы хэбэр итуенчэ буген -19 нчы апрель конне

«ФДБУ БӨТЕНРОССИЯ» нен Идел буе төбәкара филиалы  Саратов олкэсенен  халыкны хезмэт , эш белэн тээемин иту хэм

миграция Министрлыгы белэн беррэттэ III Төбәкара интерактив диктант үткәрә. Тулырак мэгълумат белэн http://pmf64.ru/. Сайтында танышырга була. Диктантта катнашу бушлай.

Бар катнашучыларга да исемле сертфикатлар жибэрелэчэк.