сентябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасының Сарман муниципаль районында алдынгы комбайнчыларны бүләкләделәр. Бүләкләрне район башлыгы Фәрит Хөснуллин һәм Татарстан Республикасында Суд департаменты идарәсе башлыгы Җәүдәт Салихов бүләкләделәр.

3 сентябрь-терроризмга каршы корэш коне унаеннан  Катыш-Каран мэдэният йортында яшьлэр очен  “Путь никуда” документаль кинофильмы хэм “Минем заманам” исемле кинофильм курсэтелде.

Азалак авыл китапханәсендә «3 сентябрь – террорчылыкка каршы көрәштә бердәмлек көне» уңаеннан «Терроризм – кешелек дошманы» дигән күргәзмә төзелде, видео күрсәтелде. Максаты: укучыларны терроризмга кагылышлы куркынычсызлык кагыйдәләре белән таныштыру, аларга террорчылыкның дәүләтнең җимерелүенә китерә торган иң зур жинаятьләрнең берсе икәнен аңлату.