ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

3 ноябрь көнне район мәдәният йортында Ләке авыл җирлеге үзешчән сәнгать осталары концерты булып узды.

Буген, 7 ноябрь конне “Сарман” кинотеатрында “Лэйсэн” балалар бакчасы нэнилэренэ “Барбадожкины истории” исемле мультфильм  курсэтелде.

Авыл мэдэният йортлары экраннарында  “Айсылу” кинофильмын курсэту дэвам итэ. Сонгы коннэрдэ бу фильмны Сарайлы хэм Саклаубаш авылы халкы карады.

6  ноябрьда – Татарстан Республикасы Конституциясе кабул ителүгә 25 ел. Шул уңайдан 3 ноябрь көнне Җәлил мәдәният йортында Республика көненә багышланган әдәби-музыкаль кичә булып узды. Китапханә хезмәткәрләре әлеге чарага викторина әзерләделәр. Килгән кунаклар викторинада бик актив катнаштылар. Татарстан Конституциясе белән якынрак таныштылар.