июнь, 2018 ел
сишәмбе
16, 17 июнь көнне Игәнәбаш, Илексаз һәм Мортыш -Баш авылларында татар милли бәйрәме үткәрелде.

Әлмәт авылында шаулап-гөрләп Сабантуй узды

16-17 июнь көннәрендә Мортамак һәм Колмәт авылларында милли бәйрәмебез Сабантуйлар булып узды.

Җәйнең эссе көннәрендә сулыклар янында сак булуыгыз сорала. Балаларны үзләрен генә калдырмагыз.

20 июнь көнне Татарстан Республикасында яшен, көчле яңгыр, 15-20 м/с көчле җил булуы ихтимал.

«Сарман» киноучреждение коллективы маршрут буенча авыл хэм район мэктэплэре каршында оештырылган хезмэт хэм ял лагерьларында ял итуче балаларга кызыклы мультфильмнар хэм кинолар курсэту тогэллэнеп килэ.

16, 17 июнь көнне Чураш  һәм Карашай-Саклау авылларында татар милли бәйрәме үткәрелде. Сабантуй барлык халыкның яраткан, көтеп алган бәйрәме.

13 июньнән 8 июльгә чаклы Татарстан Республикасы дәүләт техник күзәтчелеге идарәсе боерыгы нигезендә Сарман районында “Трактор-прицеп“ профилактик операциясе үтәчәк.