Хөрмәтле район халкы!

2021 елның 14 апреле, чәршәмбе

Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча 11 нче номерлы районара инспекциясе хәбәр иткәнчә, шәхси эшмәкәр гамәлдә түгел дип танылган һәм Бердәм шәхси эшкуарларның дәүләт реестрын (алга таба-ЕГРИП) төшереп калдырылырга мөмкин.:
- патент гамәлдә булган көннән соң 15 ай узгач, хосусый эшмәкәр соңгы 15 ай эчендә Россия Федерациясенең Салымнар һәм җыемнар турындагы законнарында каралган исәп-хисап документларын, исәп-хисап документларын тапшырмаган.;
- шәхси эшмәкәр Россия Федерациясенең Салымнар һәм җыемнар турындагы законнары нигезендә недоимка һәм бурычка ия.
Бер үк вакытта ике шарт булганда гына, салым органы шәхси эшмәкәрне ЕГРИПТАН төшереп калдыру турында Карар кабул итәргә хокуклы, ул «Вестник государственной регистрации»журналында бастырылачак.
Эшкуар ЕГРИПТАН тыш хокуклары һәм законлы мәнфәгатьләренә бәйле рәвештә кагылучы кредиторларның һәм башка затларның гаризалары теркәү органына «Вестник государственной регистрации»журналында гамәлдә булмаган индивидуаль эшкуарны егриптан төшереп калдыру турындагы карар басылып чыккан көннән бер айдан да соңга калмыйча тапшырылырга мөмкин.
Мондый гариза кергән очракта, гамәлдәге ИПны ЕГРИПТАН төшереп калдыру турында Карар кабул ителми.
Татарстан Республикасында Федераль салым хезмәтенең 18 нче районара инспекциясе (420054, Казан шәһәре, Владимир Кулагин ур., 1 нче йорт) теркәүче салым органы булып тора.
Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча Идарәсе гамәлдәге шәхси эшмәкәрләргә салым хисаплылыгын салым органнарына үз вакытында тапшырырга һәм алар гамәлдә түгел дип танылырга мөмкин шартлар барлыкка килүгә юл куймаска киңәш итә.