Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасының сигезенче чакырылыш депутаты Азат Ягъфәровның гражданнарны кабул итүе

2021 елның 30 ноябре, сишәмбе

«Бердәм РОССИЯ» партиясенең җәмәгать кабул итү бүлмәсендә һәм Сарман муниципаль районының өстәмә мәйданчыкларында партиянең 20 еллыгына багышланган гражданнарны кабул итү декадасы башланды.

Бүген, партиянең Сарман җирле бүлекчәсендә Россия Федерациясе Федераль Җыены Дәүләт Думасының сигезенче чакырылыш депутаты Ягафаров Азат Фердинанд улы гражданнарны дистанцион кабул итте. Депутатка 5 кеше мөрәҗәгать итте. Анда Сарман муниципаль районы Башкарма комитетыннан җаваплы кешеләр дә чакырылган иде.

Барлык мөрәҗәгатьләр эшкә алынды, алар буенча консультацияләр бирелде, тиешле инстанцияләргә депутат запрослары җибәреләчәк, мөмкин булган барлык ярдәм күрсәтеләчәк, дип билгеләп үтте депутат ярдәмчесе.

Кабул итү барышында яңгыраган сораулар арасында кайнар су белән тәэмин итү һәм җылылык белән тәэмин итү челтәрләренә капиталь ремонт ясау мәсьәләләре дә бар иде. Җәлил торак пунктларда тузган су линияләрен алыштыруга, КФХга яңа чәчкечләр алуга, чишмәләрне төзекләндерүгә, эш урыннары булдыруга һәм яңа предприятиеләр ачуга ярдәм итә.