"Пушкин нон-стоп" республика акциясендә катнашу

2023 елның 6 июне, сишәмбе

6 июньдә Россиядә Халыкара рус теле көне белән туры килгән Пушкин көне билгеләп үтелә. "Пушкин нон - стоп" акциясе кысаларында «Родники» фольклор ансамбле чакырылган . Китапханә хезмәткәрләре шагыйрьнең тормышы һәм иҗаты турында кызыклы мәгълүмат әзерләгәннәр. Чираттагы тапкыр укучылар Игелек, Матурлык, Зирәклек атмосферасына чума һәм а.с. Пушкинның яраткан әсәрләрен искә төшерә алалар. Бу көнне китапханәгә килгән һәркемгә Пушкинның иҗади мирасын искә төшерергә киңәш итәләр. Теләге булган һәркем Пушкин шигърияте һәм бай Пушкин телен яхшы белүен күрсәтеп, яраткан әсәрләрен укыды.

Чарада катнашучылар шагыйрь иҗаты буенча викторина сорауларына җавап биреп яхшы белем күрсәттеләр. Сөйләшүдән аның биографиясеннән күп яңа фактлар белдек: аның тугры дуслыгы, тугры мәхәббәте, аның искиткеч иҗаты һәм тормышының соңгы көннәре турында. Искиткеч әсәрләр яшәвен дәвам итә, димәк, шагыйрь кешеләрнең йөрәкләрендә яшәвен дәвам итә.

Җәлил бистәсе Ветераннар советы

Җәлил поселогы китапханәсе