Балигъ булмаганнар эшләре буенча комиссия утырышы

2024 елның 26 марты, сишәмбе

2024 елның 26 мартында ТР Сарман МР Советы утырышларының кече залында Сарман муниципаль районының балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссиясе утырышы узды. прокурор вазифаларын башкаручы Жолобов М. Н. катнашында административ материаллар һәм каникул чорында балигъ булмаганнарның ялын оештыру (мәдәният йортында һәм авыл клубларында дискотекалар оештыру), КВН үткәрү мәсьәләләре каралды. район яшьләре, социаль куркыныч хәлдә булган гаиләләр һәм тәрбиягә алынган гаиләләр белән эшләү (докладлар ясадылар Гыйльметдинова л. м. МСРК рәисе Рафикова г. р. гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге мөдире ГАУСО КЦСОН Шафкать). 2024 елның 26 мартына сигнал карталары кертү турындагы үтенечләр каралды.мондый гаиләләрне ачыклаганда балигъ булмаганнарның караучысызлыгын һәм хокук бозуларын профилактикалау системасы органнары һәм учреждениеләренең эш итү алгоритмын контрольгә алу бурычы куелды.