Районда алдынгы комбайнчыларны бүләкләделәр

2022 елның 17 августы, чәршәмбе

Бүген 12 августтан 16 августка кадәр урып-җыю чорында комбайнчылар арасында ярышлар билгеләнде. Аларны Сарман районы башлыгы Фәрит Хөснуллин, районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Альберт Шәрипов, идарәнең җитештерү-маркетинг бүлеге башлыгы Илнур Салихов бүләкләде. Урыннар түбәндәгечә бүленде: 1 төркем 1. Илнур Зәкуанов («Нөркәй» АФ) 2. Рузил Сафин («Нөркәй» АФ) 3. Раил Шаехов («Сарман» АФ) 2 төркем 1. Дамир Гайнуллин («Сарман» АФ) 2. Ринат Сәгъдәтов («Сарман» АФ) 3. Радик Кәлимуллин («Сарман» АФ) 3 төркем 1. Илдар Хафизов («Сарман» АФ) 2. Нәфис Фазуллин («Сарман» АФ) 3. Илдар Ардыханов («Җәлил» АФ) Дүртенче төркемдә бу юлы беренче урында гына иде - аны «Җәлил» агрофирмасыннан Наил Кыямов алды.