Җәлил поселогында Бакчачылар берлегенең көньяк-көнчыгыш бүлеге конференциясе

2022 елның 18 августы, пәнҗешәмбе

Бүген 18.08.22 көнне Җәлил посёлогында Татарстан Бакчачылар берлегенең көньяк-көнчыгыш бүлеге конференциясе булып узды. Конференциянең темасы: “СНТның җирле хакимият органнары белән хезмәттәшлеге ”. Конференциядә катнаштылар: Җәлил шәһәр тибындагы поселок муниципаль берәмлеге башлыгы Каримов Р.А.,  ССТ идарәсе рәисе Дейнекин В.Ф., ССТ идарә әгъзасы Дружин А.И.,  ССТ Питрәч бүлекчәсе җитәкчесе  Гайнуллин Н. Н., ССТ Казан бүлеге җитәкчесе Евстратов С.А., "Кама аръягы бакчалары» региональ иҗтимагый оешмасы җитәкчесе Волков Д.Н., Түбән Кама районы бакчачылар ассоциациясе рәисе Булатов И.И., Татарстан Бакчачылар берлегенең көньяк-көнчыгыш бүлекчәсе җитәкчесе Гильфанов А.Н.

Шулай ук конференциягә Сарман муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары Хуснимарданова Р.Р. да чакырылган иде,  ул конференциядә катнашучыларны сәламләде,  ССТ идарәсе рәисе Дейнекин Владимир Федоровичны  Сарман муниципаль районы Башлыгы Хуснуллин Ф.М. Рәхмәт хаты белән бүләкләде.

Конференциянең эше 3 сәгать буе дәвам итте. Отчет белән Татарстан Бакчачылар берлегенең көньяк-көнчыгыш бүлекчәсе җитәкчесе Гильфанов А.Н. чыгыш ясады. Катнашучылар алдында  ССТ идарәсе рәисе Дейнекин В.Ф. чыгыш ясады. Ул үсеш векторын, проблемаларны һәм аларны хәл итү юлларын билгеләде.

Җәлил поселогы башкарма комитеты