«Нәүрүз-ачык йөрәк, җырлар һәм биюләр»

2023 елның 27 марты, дүшәмбе

26 мартта Җәлил бистәсе халкы тамашачылар һәм Нәүрүзгә багышланган бәйрәм программасында катнашучылар булды. «Нәүрүз-бәйрәм»  - табигатьне һәм кешене яңартуны символлаштырган милләтара бәйрәм. Бу тынычлык һәм игелек, кунакчыллык һәм муллык бәйрәме.

Җәлил мәдәният сарае хезмәткәрләре мәйданда төсле театральләштерелгән тамаша оештырдылар. Чара кунакларын Сарман муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Фәндас Вәлиев һәм Җәлил поселогы Башлыгы Рафик Кәримов котлады. Алар бәйрәмнең барлык милләт кешеләрен берләштерүен билгеләп үттеләр, сәламәтлек, яхшы кәеф һәм тыныч күк теләделәр.  Аннары мәдәният сараеның вокал һәм бию коллективлары һәм поселокның бюджет оешмалары катнашында концерт программасы старт алды. Ә бәйрәмнең иң кечкенә катнашучылары өчен күңелле уеннар үткәрелде. Традиция буенча, бәйрәмдә «карак кашыгы» белән сыйлау оештырылган.