Шәһәр тибындагы Җәлил поселогында Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгына багышланган Митинг

2024 елның 9 мае, пәнҗешәмбе

Һәр ел саен 9 майда Россия илнең хәзерге тарихында иң мөһим бәйрәмнәрнең берсен — Җиңү көнен билгеләп үтә. Бу көнне Бөек Ватан сугышы ветераннарын хөрмәтлиләр, куркыныч сугыш елларында һәлак булган совет солдатларына һәм тыныч гражданнарга хөрмәт күрсәтәләр . Ничә еллар җинү салюты белән каршы алуга карамастан, үз халкы һәм аның батырлыгы күңелләрдә горурлык уята.

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгын бәйрәм итүгә багышланган бүгенге митинг Мәңгелек ут даны Мемориалы янында тантаналы ачылыш белән башланды. Ачылу тантанасында «шәһәр тибындагы Җәлил поселогы» муниципаль берәмлеге башлыгы Р.А.Кәримов һәм «Татнефть» ААҖ генераль директорының гражданлык төзелеше буенча урынбасары Н. м. Глазков катнашты.

Җәлил халкын Сарман муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Ф.А. Вәлиев, «шәһәр тибындагы Җәлил поселогы» муниципаль берәмлеге башлыгы Р. А. Кәримов, «Татнефть» ААҖ генераль директорының гражданлык төзелеше буенча урынбасары Н.М. Глазков һәм Җәлил поселогы ветераннар советы рәисе А.Г. Мингазова сәламләде.

Җәлил мәдәният сараеның иҗади коллективы һәм мәктәп укучылары бию номерлары оештырдылар, сугыш еллары җырларын башкардылар.

Һәлак булган сугышчылар истәлегенә бер минут тынлык, Бөек Ватан сугышы сугышчыларына Дан Монументына, герой-шагыйрь М. Җәлил, сугышчы-интернационалистлар мемориалларына, Әхмәдиев Г.М һәйкәлләренә чәчәкләр куелды.

Мәйданда парад узды, анда Җәлил поселогы халкы, мәктәп укучылары, поселок предприятиеләре һәм оешмалары хезмәткәрләре катнашты.

9 Май-күз яшьләре белән шатлык бәйрәме. Геройларга мәңгелек хәтер һәм Дан!