Җәлил шәһәр тибындагы поселогында ел саен уздырыла торган авыл хуҗалыгы ярминкәсе

2024 елның 5 октябре, шимбә

Бүген 5 октябрьдә Җәлил шәһәр тибындагы поселогында традицион көзге авыл хуҗалыгы ярминкәсе узды. Авыл хуҗалыгы предприятиеләре, шәхси эшмәкәрләр, шәхси ярдәмче хуҗалыклар, шулай ук мәктәп һәм балалар бакчалары коллективлары бистә кешеләре өчен продукциянең киң ассортиментын тәкъдим иттеләр. Ярминкәдә килүчеләр арзанлы бәядән һәм арадашчылардан башка да фермерлык продуктлары сатып алганнар. Ярминкәдә Сарман муниципаль районы башлыгы Ф.М. Хөснуллин, Сарман муниципаль районы башлыгы урынбасары Г.Р. Гәрәева, Сарман муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары Р.Р. Хөнимарданова, «Җәлил ш.т.п» муниципаль берәмлеге башлыгы Р.А. Кәримов, совет аппараты җитәкчесе Ю.Р. Исмәгыйлева булдылар. Ярминкә эше вакытында Җәлил Мәдәният сарае иҗат коллективы катнашында концерт программасы оештырылды, ул бу көз көнне бистә кунакларына һәм халкына күтәренке кәеф тудырды.