Сарман муниципаль районында «Снегоход» операциясе узачак.

2020 елның 4 декабре, җомга

Эксплуатация вакытында Дәүләт техник күзәтчелеге органнары тарафыннан үткәрелә торган тикшерүләр кар чаналарын эксплуатацияләү кагыйдәләрен бозу турында сөйли. Күрсәтелгән техника аерым милекчеләр тарафыннан билгеләнгән срокта теркәлми, техник карауга куелмый, әлеге категориядәге машиналар белән идарә итүче затларның моңа тиешле документлары юк.

Кар чаналарын эксплуатацияләгәндә билгеләнгән таләпләрне үтәүне тәэмин итү максатларында Дәүләт техник күзәтчелек инспекторлары ел саен ЮХИДИ бүлеге, Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы, аучылык хезмәтләре хезмәткәрләре белән берлектә «Снегоход» профилактик операциясе үткәрә. Быел Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең 03.11.2020 ел, № 01-05/182-пр боерыгы буенча ул 7 декабрьдән 26 декабрьгә кадәр узачак.

Альберт Салахов- Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең Сарман мунициципаль районы бүлеге баш дәүләт инженер-инспекторы.