"Ел лидеры-2021" конкурсына гаризалар кабул итү кампаниясе башланды

2021 елның 4 августы, чәршәмбе

«Ел лидеры-2021»XIX Республика балалар һәм яшьләр иҗтимагый берләшмәләре лидерлары һәм җитәкчеләре конкурсына гаризалар кабул итү кампаниясе ачылды.

«Ел лидеры " - балалар иҗтимагый берләшмәләренә, аларның лидерларына һәм җитәкчеләренә эшчәнлекне һәм иҗтимагый ярдәм күрсәтүне стимуллаштыруга, шулай ук яшьләр сәясәте өлкәсендә профессиональ кадрларны ачыклауга юнәлдерелгән конкурс. Республика конкурсы «XXI гасыр лидеры»балалар һәм яшьләр иҗтимагый берләшмәләре лидерлары һәм җитәкчеләре Бөтенроссия конкурсының төбәк этабы булып тора.

Конкурс ике этапта үткәрелә: читтән торып 2-13 августта һәм 2021 елның 20-28 августында.

Конкурска теркәлү өчен оешма уставын һәм шәхси мәгълүматларны рәсми почтага эшкәртүгә ризалык җибәрергә һәм гугл-формада гариза тутырырга кирәк.

Читтән торып катнашу этабы конкурсның рәсми сайтында узачак. Биремнәр арасында: «Мин һәм минем иҗтимагый берләшмә» темасына презентация, шәхси социаль проектны тәкъдир итү, тәкъдим ителгән темаларның берсенә видеоролик-фикер алышу яки пост. Ике этап кысаларында катнашучылар берничә конкурс сынауларын узачаклар, шулай ук үзләрен төрле яктан ачачаклар һәм командада эшләү күнекмәләрен күрсәтәчәкләр.

«11-13 яшьлек балалар иҗтимагый берләшмәсе лидеры», «14-17 яшьлек балалар/яшьләр иҗтимагый берләшмәсе лидеры», «18-24 яшьлек балалар/яшьләр иҗтимагый берләшмәсе лидеры/җитәкчесе», «24 яшьтән алып (яшен чикләмичә) балалар иҗтимагый берләшмәсе җитәкчесе» номинацияләре буенча төбәкара, региональ, җирле балалар һәм яшьләр иҗтимагый берләшмәләре лидерлары һәм җитәкчеләре «2021 ел лидеры»исеме өчен көрәшәчәк.

Бүләкләү 2021 елның 30 сентябренә кадәр булачак. Региональ этап җиңүчеләре "XXI гасыр лидеры" Бөтенроссия конкурсында катнашу өчен республика делегациясе составына керәчәк.